Oblici sudjelovanja

Program skupa obuhvaća priopćenja izvornih fundamentalnih i primijenjenih istraživanja iz svih područja psihologije. Oblici sudjelovanja su sljedeći:

Simpozij - najmanje 4, a najviše 5 radova različitih autora koji se bave zajedničkom temom ili nizom istraživanja, a koje okuplja organizator simpozija

Usmeno izlaganje - izlaganje pojedinačnog istraživanja ili teme

Poster - prezentacije koje omogućavaju intenzivnu interakciju autora i sudionika  (dimenzije postera trebaju biti otprilike 90 cm /širina/ x 120cm /visina/).

Okrugli stol - rasprava o relevantnoj stručnoj ili istraživačkoj temi

Priprema sažetaka i izlaganje radova

Sažetak rada treba biti napisan na standardnom hrvatskom ili engleskom jeziku. Sažeci koji jezično značajno odstupaju od standarda odabranog jezika, neće biti uključeni u postupak recenzije.
Opseg sažetka mora biti od 1800 do 2000 znakova, što ne uključuje naslov rada, ime autora i naziv institucije.
Autori trebaju označiti koju vrstu izlaganja prijavljuju (simpozij, usmeno izlaganje, poster ili okrugli stol).

Sažetak empirijskog rada (koji se iznosi kao usmeno izlaganje i kao poster) treba sadržavati jasno izložen cilj i/ili problem istraživanja, metodologiju te glavne rezultate s naznakama njihove interpretacije.

Sažetak simpozija mora sadržavati:

  • - naslov simpozija
  • - ime i prezime voditelja simpozija 
  • - opis simpozija i tema koje obuhvaća (250-300 riječi)
  • - imena i prezimena sudionika simpozija 

Simpozij smije imati najmanje 4, a najviše 5 radova.
Sažeci radova unutar simpozija trebaju sadržavati naslov simpozija čiji su sastavni dio, a moraju biti napisani poput sažetaka usmenog izlaganja ili postera.

Sažetak okruglog stola mora, uz opis teme, sadržavati ime i prezime voditelja te sudionika.

Budući da je broj radova koji će moći biti izloženi ograničen, kako bismo omogućili što većem broju autora da izlože svoj rad, jedna osoba može biti autor u najviše tri rada, pri čemu na samo jednom može biti prvi ili jedini autor.

Posljednji rok za prijavljivanje izlaganja je 15. 1. 2017. Nakon ovog roka neće biti moguće prijaviti bilo koji oblik izlaganja. Programski odbor recenzirat će prijavljene radove i donijeti odluku o njihovu prihvaćanju za izlaganje na skupu. Obavijest autorima o prihvaćanju rada bit će poslana do 15. 2. 2017. Sažeci prihvaćenih radova bit će tiskani u knjizi sažetaka, koja će biti objavljena prije početka održavanja skupa. U program i knjigu sažetaka bit će uvršteni samo radovi prihvaćeni za izlaganje, čiji autori uplate kotizaciju najkasnije do 15. 3. 2017.

VAŽNO: Zbog brojnih upita, rok za prijavu sažetaka je produžen do 1. veljače 2017.

Trajanje usmenog priopćenja ograničeno je na 15 minuta, a neposredno nakon svakog izlaganja predviđena je rasprava u trajanju od 5 minuta. Trajanje okruglog stola ograničeno je na 60 minuta. Trajanje simpozija ograničeno je na 90 minuta. Predviđene dimenzije postera, koji će biti izloženi u okviru poster sekcije, su 90 x 120cm.

Radovi se mogu izložiti na hrvatskom ili engleskom jeziku.

Prijava izlaganja

Prijave sažetaka su završene!

Na obrascu za prijavu potrebno je najprije odabrati vrstu izlaganja koja se prijavljuje: usmeno izlaganje ili poster. Ako se prijavljuje usmeno izlaganje, u sljedećem koraku treba izabrati željenu vrstu usmenog izlaganja (samostalno usmeno izlaganje, simpozij, usmeno izlaganje unutar simpozija, okrugli stol).

Sažetak usmenog izlaganja i sažetak postera prijavljuje samo prvi autor, odnosno autor koji će rad izložiti.

Sažetak okruglog stola prijavljuje organizator/voditelj okruglog stola, a sudionici okruglog stola nemaju sažetke izlaganja.

Sažetak simpozija i sažetke radova unutar simpozija prijavljuje organizator simpozija. Koraci u prijavi sažetka simpozija i sažetaka radova unutar simpozija:
1. Voditelj simpozija treba prvo ispuniti prijavu sažetka simpozija.
- odabrati vrstu usmenog izlaganja - simpozij,
- upisati svoje ime i e-mail adresu za kontakt,
- pod naslov rada upisati naziv simpozija,
- pod autore upisati svoje ime i instituciju,
- unijeti sažetak cijelog simpozija (u sažetku su i imena autora koji će u okviru simpozija izlagati svoje radove)

2. Zatim voditelj pojedinačno prijavljuje svaki rad koji je sastavni dio simpozija i to tako da ispunjava zasebni obrazac za svaki rad u simpoziju.
- odabrati oblik sudjelovanja - usmeno izlaganje unutar simpozija
- upisati svoje ime i e-mail adresu za kontakt,
- pod naslov rada upisati naslov rada u simpoziju,
- pod autore upisati autore rada i njihove institucije,
- unijeti sažetak tog pojedinačnog rada (treba sadržavati naslov simpozija kojeg je dio)

3. Način unosa naveden u točki 2 voditelj simpozija treba ponoviti za svaki rad u simpoziju. 

Kotizacija

Kotizacija uključuje materijale skupa, uključivanje u knjigu sažetaka, domjenak dobrodošlice, konzumacije napitaka tijekom pauza, svečanu večeru te potvrdu o sudjelovanju. Skup je prijavljen Hrvatskoj psihološkoj komori.

 

Rana kotizacija (zadnji dan 5.3.2017.) Kasna kotizacija (od 6.3.2017.)
Članovi HPD-a 450 600
Ostali 550 700
Studenti poslijediplomskih studija 300 400
Studenti preddiplomskih i diplomskih studija, umirovljenici, nezaposleni psiholozi i vježbenici * (100) (100)
Svečana večera ** 200

* Studenti preddiplomskih i diplomskih studija te umirovljenici, nezaposleni psiholozi i vježbenici slobodno mogu sudjelovati u aktivnostima skupa, ali se svakako moraju registrirati putem službene web-stranice skupa. Ako žele dobiti materijale skupa, moraju uplatiti kotizaciju od 100,00 kn.

** Sudionici koji ne plaćaju kotizaciju slobodno mogu sudjelovati u svim aktivnostima skupa, ali ako žele sudjelovati na svečanoj večeri, moraju platiti 200,00 kn i to putem službene web-stranice skupa. Svečanu će večeru biti moguće platiti i tijekom 23. DRZB-a (na pultu za registraciju).

Pristup konferencijskim događanjima bit će omogućen samo registriranim sudionicima koji imaju vidljivo istaknutu konferencijsku akreditaciju.

Članovi Hrvatskog psihološkog društva imaju pravo na sniženi iznos kotizacije, pod uvjetom da su platili članarinu za 2017. godinu.

Bodovanje

Skup će biti prijavljen Hrvatskoj psihološkoj komori i Hrvatskoj liječničkoj komori te će za članove tih komora biti bodovan u skladu s njihovim pravilnicima.

Preporuke za sudjelovanje

Agencija za odgoj i obrazovanjeMinistarstvo za demografiju, obitelj, mlade i socijalnu politiku (Uprava za provedbu socijalne politike, organizaciju i nadzor ustanova) te Ministarstvo zdravstva izdali su preporuku za sudjelovanje psihologa na 23. DRZB.

Ove preporuke mogle bi biti korisne kolegama i kolegicama kolegice zaposlenima u sustavu prosvjete i u sustavu socijalne skrbi.

Preporuke možete preuzeti ovdje.

Važni datumi

15. 1. 2017. 1. 2. 2017.
Završetak prijavljivanja izlaganja

15. 2. 2017.
Obavijest autorima o prihvaćanju izlaganja.

5. 3. 2017.
Završetak uplate kotizacije po nižoj cijeni

6.-8. 4. 2017.
23. Dani Ramira i Zorana Bujasa