Novosti

 

Produljen rok za prijavu sažetaka 15.01.2017.

Cijenjene kolegice i kolege,

Željeli bismo Vas obavijestiti da je zbog brojnih upita rok za prijavu sažetaka za 23. Dane Ramira i Zorana Bujasa produžen do 1. veljače 2017. godine.

Sažetak možete prijaviti na adresi:
http://psihologija.ffzg.unizg.hr/drzb2017/sudjelovanje

Radujemo se Vašem dolasku!

Predsjednica Programsko-organizacijskog odbora
Prof. dr. sc. Lidija Arambašić

Plenarni predavači 18.12.2016.

Zadovoljstvo nam je najaviti da će na 23. DRZB tri ugledna pozvana predavača održati svoja intrigantna i zanimljiva plenarna predavanja:

Profesor emeritus David A. Alexander (glavni savjetnik policijskih službi Velike Britanije)
"Early mental health interventions after major incidents:an evidence-based approach"

Prof. dr. sc. Nataša Jokić-Begić (Odsjek za psihologiju Filozofskoga fakulteta u Zagrebu)
"Anksiozna osjetljivost ili tko se boji straha još?"

Prof. dr. sc. Stephen David Reicher (Sveučilište St. Andrews, Velika Britanija)
"I, the people: towards a new psychology of authoritarianism"

U nastavku slijede njihove kratke biografije:

Profesor emeritus David A. Alexander stručnjak je u području traumatske psihologije educiran na sveučilištima u St. Andrewsu, Aberdeenu, Dundeeu i Birminghamu. Bio je savjetnik u području različitih katastrofičnih događaja uključujući potrese, poplave, avionske nesreće i terorističke bombaške napade u zemljama poput Rusije, Pakistana, Nigerije, Šri Lanke i Kenije. Na zamolbu Kraljevskoga udruženja psihijatara, a nakon invazije Koalicije na Irak, sudjelovao je u unapređenju tamošnjih službi mentalnoga zdravlja. Dobitnik je nekoliko nagrada za humanitarni rad i imenovan je počasnim profesorom Pakistanskoga sveučilišta. Godine 2001. imenovan je "uvaženim gostujućim predavačem iz područja traume" u Južnoafričkoj Republici. Glavni je savjetnik policijskih službi Velike Britanije te je već dugi niz godina predavač na Škotskoj policijskoj akademiji (osobito u području talačkoga pregovaranja), na Engleskoj policijskoj akademiji, Ruskoj vojnoj akademiji, Pakistanskoj vojno-obavještajnoj akademiji te akademiji FBI-a u SAD-u. Bio je vještak nakon brojnih policijskih pucnjava i član stručnoga tima savjetnika Zakonske komisije o "Psihijatrijskim ozljedama" te Ministarstva obrane u području naknade nakon ratnih ozljeda. Suradnik je Britanskoga psihološkoga udruženja, doživotni je član Kraljevskoga medicinskoga udruženja i počasni član Kraljevskoga udruženja psihijatara.

Prof. dr. sc. Nataša Jokić-Begić redovita je profesorica kliničke psihologije u Odsjeku za psihologiju Filozofskoga fakulteta u Zagrebu. Svoj je znanstveni interes otpočetka karijere vrlo aktivno usmjerila prema istraživanju etioloških čimbenika anksioznosti, pojavnih oblika anksioznih poremećaja i njihova liječenja, kao i prema psihičkim manifestacijama stresa.  Osim navedenog, klinički i istraživački bavi se fenomenom transpolnosti. U zadnje vrijeme bavi se temom utjecaja modernih tehnologija na psihičko zdravlje. Bila je voditeljicom nekoliko znanstvenih projekata. Objavila je brojne znanstvene i stručne radove u domaćim i inozemnim časopisima. Licencirana je kognitivno-bihevioralna psihoterapeutkinja. Dobitnica je više nagrada Hrvatske psihološke komore i Hrvatskoga psihološkoga društva. Nacionalna je predstavnica u međunarodnom udruženju za istraživanje stresa i anksioznosti – STAR  (Stress and Anxiety Research Society).

Prof. dr. sc. Stephen David Reicher redoviti je profesor psihologije na Sveučilištu St. Andrews. Član je Britanske akademije, Edinburškoga kraljevskoga udruženja i Akademije društvenih znanosti. Bivši je urednik znanstvenoga časopisa British Journal of Social Psychology i znanstveni savjetnik časopisa Scientific American Mind. Više od 30 godina svojega rada profesor Reicher posvetio je razmatranju različitih aspekata socijalnoga identiteta, kolektivnoga angažmana i socijalnih odnosa u društvu i to u više od 200 knjiga, poglavlja i znanstvenih radova. 

Poziv na sudjelovanje 03.11.2016.

Cijenjene kolegice i kolege,

zadovoljstvo nam je obavijesti vas da će se 23. Dani Ramira i Zorana Bujasa održati od 6. do 8. 4. 2017. godine na Filozofskom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu.

Dani Ramira i Zorana Bujasa međunarodni je psihologijski znanstveni skup koji se održava svake dvije godine s ciljem razmjene spoznaja i rezultata temeljnih i primijenjenih istraživanja iz sviju područja psihologije. Ovaj skup, s tradicijom dugom gotovo 50 godina, ističe se po kvaliteti empirijskih i teorijskih radova. To je tradicionalno mjesto okupljanja psihologa i stručnjaka srodnih struka iz Hrvatske i inozemstva koji izlažu svoja najnovija istraživanja, razmjenjuju znanja i ideje, uspostavljaju nove kontakte i obnavljaju postojeće te dogovaraju suradnju.

Organizator i domaćin 23. Dana Ramira i Zorana Bujasa je Odsjek za psihologiju Filozofskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu uz tradicionalnu suradnju s Hrvatskim psihološkim društvom.

Srdačno vas pozivamo na sudjelovanje na skupu i radujemo se Vašem dolasku!

 

Predsjednica Programsko-organizacijskog odbora

Prof. dr. sc. Lidija Arambašić